ספירולינה – עושים סדר בארון התוספים

אצת ספירולינה

כולנו כבר שמענו את השם הזה יותר מפעם אחת כתוסף פלאי שמשפר את איכות החיים. עדיין לא ברור לרובנו אם מדובר ברכיב חיוני, אם הוא באמת כזה פלאי כמו שמספרים עליו ואם כן – האם כל אדם יכול ליטול ספירולינה? בואו נעשה קצת סדר.

אז מה זה בעצם ספירולינה?

ספירולינה היא אורגניזם שמסוגל לייצר לעצמו את המזון שלו באמצעות פוטוסינתזה. בצורתה המוכרת היא אצה כחולית מיקרוסקופית חד תאית המהווה מקור תזונתי עתיר חלבונים, ויטמינים, חומצות אמינו ומינרלים חיוניים לגוף.

שמה ניתן לה בשל צורתה המסולסלת ומי שרוצה לגדל אותה יוכל לעשות זאת במים מתוקים או מלוחים (אבל אם תשאלו אותה, היא תעדיף מים מלוחים).

ההיסטוריה של הספירולינה

האצטקים כבר נהגו לאכול ספירולינה עוד לפני כיבוש מרכז אמריקה על ידי הספרדים. לא הרבה זמן מאוחר יותר, למעשה, רק כמה מאות שנים, כבר הוקם מפעל לייצור תעשייתי של ספירולינה. נכון להיום אפשר למצוא אותה גדלה באפריקה, אסיה ובמקורותיה במרכז אמריקה.

ספירולינה – אז על מה כל ההייפ?

הערכים התזונתיים של הספירולינה מעניקים לה את המוניטין הייחודי שלה: נטילה יומית של תוסף ספירולינה במשך שלושה חודשים לפחות מסייע בהפחתת לחץ דם במבוגרים בעלי עודף משקל ולחץ דם גבוה, משפר ומסייע בהגדלת מספר נוגדי החמצון ובמלחמה בכולסטרול, מפחית את רמת הכולסטרול ה"רע" (LDL), מפחית את רמת הטריגליצרידים ותורם לעלייה משמעותית ברמת הכולסטרול בעל הצפיפות הגבוהה (או בשמו השני, "הכולסטרול הטוב" – HDL).

אימון EMS – השיטה המהפכנית שדורשת 20 דקות בלבד! – הרשמו עכשיו

אם לא די בכל אלה, אז כדאי לדעת שגם מחזקת את המערכת החיסונית של הגוף ומסייעת להתגונן מפני מחלות עונתיות וכן מסייעת לגוף להתגונן מפני הדברה בנגיף הפטיטיס C. ספירולינה ניחנה בהשפעות אנטי דלקתיות ובפני מחלות העלולות להחליש את הגוף בחורף.

האם הספירולינה חיונית כתוסף מזון?

התפריט המערבי לוקה בחוסר במרכיבים תזונתיים שונים ואם אתם לא בדיוק מקפידים על תזונה עתירה בוויטמינים ומינרלים, הספירולינה יכולה להיות הדרך הטובה ביותר להעניק לגוף את מה שהוא כל כך זקוק לו. 57% מהמסה של הספירולינה מורכבים מחלבון, ויטמינים ומינרלים רבים כך שעבור אלו בינינו שמקיימים אורח חיים עמוס ולא מספיקים לשלב בתפריט את כל הרכיבים החיוניים לגוף, יכולים ליטול כמוסה או שתיים של ספירולינה ביום ולקבל בוסט של אנרגיה.

אצת ספירולינה
הערכים התזונתיים של הספירולינה מעניקים לה את המוניטין הייחודי שלה

לאילו מטרות הספירולינה יעילה?

ירידה במשקל

צריכת ספירולינה באופן קבוע משפרת את תחושת החיוניות ומעלה את מצב הרוח, מצמצמת את תחושת הרעב ומגבירה תחושת שובע ומגבירה את הריכוז במשך היום.

חיזוק המערכת החיסונית

הספירולינה מתאפיינת בסגולות אנטי דלקתיות המסייעות לגוף להילחם במחלות עונתיות, דלקות והיחלשות של המערכת החיסונית בשל תזונה לא מספקת, חוסרים בשינה או במנוחה, לחצים ועוד. זו הסיבה שבגללה הספירולינה מעניקה כוחות על למי שנוטל אותה באופן יומיומי.

כמה קטנה – ככה גדולה

הספירולינה יכולה להשלים את החסרים המתעוררים בעקבות תפריט לא מאוזן. היא תומכת במערכות התפקודיות השונות של הגוף  ויעילה לשיפור התפקוד היומיומי. נטילתה באופן קבוע מבטיחה חיוניות מוגברת ומצב רוח מרומם.

מה חשוב לדעת לפני שנוטלים ספירולינה?

טווח מחירים רחב

בשל הפופולאריות הגבוהה של הספירולינה יותר ויותר משווקים מנסים להיכנס לשוק וליהנות ממכירות אצת הפלא. אם קיבלתם הצעת מחיר מופקעת או כזו שנראית לכם קצת גבוהה מדי, רצוי לבדוק הצעות מחיר נוספות.

רוצים לדעת מה זה EMS? לחצו כאן

איכות האצה אינה עומדת בקשר ישיר עם מחירה ולפעמים דווקא ההיפך הוא הנכון – אצות איכותיות בעלות רישיון של ה-FDA  נמכרות  במחירים ראליים.

עוררות יתר

נכון שהעידן הפוסט מודרני ממריץ אותנו לעשות עוד ועוד ללא מנוחה, אבל כשמדובר בספירולינה, כדאי להיזהר עם עניין המרץ. הספירולינה מכילה חומרים טבעיים ממריצים שהשפעתם מורגשת באופן מידי. לכן מומלץ ביותר ליטול קפסולות של ספירולינה בבקרים ובכל מקרה – לא ליטול את התוסף לפני השינה, כי הוא עלול להביא אתו מרץ לא צפוי…

לדעת ממי קונים

כמו בכל דבר, גם הספירולינה מגיעה עם הוראות שימוש והרכבה. בשל זיהומי מים, הספירולינה יכולה להכיל מתכות כבדות אותן היא קולטת מהסביבה. בין המתכות הללו נמצאות עופרת, כספית וארסן. מסיבה זו, חשוב ביותר לוודא שאתם רוכשים ספירולינה ממקור בטוח בלבד. ודאו כי הקפסולות שרכשתם מיוצרות ברשיון משרד הבריאות, ה-FDA.